Rekrutacja

 

Jeśli bliskie Ci są ideały Polowych Drużyn Sokolich, kochasz swoją Ojczyznę i chciałbyś coś dla niej zrobić, chcesz rozwijać samego Siebie i interesuje Cię tematyka wojskowa oraz chcesz poznać innych ludzi którzy myślą podobnie do Ciebie - zgłoś się do nas.

 

Jesteśmy organizacją zrzeszoną w Związku Towarzystw Gimnastycznych SOKÓŁ w Polsce.

 

Potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących rekrutacji?
Chciałbyś do nas dołączyć?
Zadzwoń lub napisz!

 

Najczęściej zadawane pytania dotyczące rekrutacji:

Jakie wymagania muszę spełniać, żeby móc  działać w PDS?

Przede wszystkim chcieć i traktować przedwsięwzięcie poważnie. Polowe Drużyny Sokole od zawsze działały według określonych wymogów a ludziom w nich zrzeszanych przyświecały wspólne cele i pragnienia. Nie wymagamy badań lekarskich, każdy może spróbować i ocenić swoje możliwości. Nalezy jednak pamiętać, że ćwiczenia wojskowe wymagają określonej sprawności fizycznej i umysłowej. Nie ma prostszego sposobu na stwierdzenie czy da się radę, jak spróbowanie swoich sił na zgrupowaniu.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Osoba zgłaszająca się do Polowych Drużyn Sokolich zostaje wpisana na listę kandydatów. Na tej liście oczekuje, aż zbierze się odpowiednia ilość osób potrzebna do stworzenia oddziału szkoleniowego. W momencie jego powstania ustalany zostaje termin spotkania grupy i rozpoczęcia szkoleń unitarnych. Zakończenie szkoleń unitarnych z satysfakcjonującym wynikiem i wyrażenie chęci dalszej współpracy skutkuje przyjęciem do oddziałów stałych, gdzie kontynuowane są zajęcia już w bardziej zaawansowanym zakresie.

 

Czy są stałe terminy spotkań? Kiedy najczęściej są zgrupowania?

Zgrupowania odbywają się zarówno w formie jednodniowych szkoleń jak i manewrów kilkudniowych. Zazwyczaj spotykamy się w weekendy, jednak nie ograniczamy uczestników. Mogą oni bowiem ćwiczyć we własnym zakresie poza szkoleniami organizowanymi przez dowództwo. O dokładnych terminach zgrupowań informujemy na stronie www, naszym FP na FB oraz za pośrednictwem dowódców. Staramy się podawać terminy spotkań najszybciej jak to możliwe.

 

Czy nasze szkolenia są darmowe?

Staramy się pozyskiwać środki na prowadzenie szkoleń gdzie tylko to możliwe, mając na uwadze zakres naszej działalności, plany rozwoju i potrzeby. Przez długi czas nasze szkolenia były w pełni darmowe. Jednak z racji rosnących potrzeb i wymagań wzrastają też koszty. Na obecną chwilę nasze szkolenia finansowane są częściowo przez uczestników. Stawki przedstawiono w poniższej tabeli.

Uczestnik

Składka miesięczna członka PDS

 

Uczeń/student/bezrobotny

5 zł

Osoba pracująca

10 zł

 

Osoby nie mające statusu członka PDS opłacają składkę w wysokości 30 zł za zgrupowanie.

   

Składki mogą ulec zmianie w przypadku uchwalenia takiej decyzji przez dowództwo PDS.

 

Masz więcej pytań? Zadaj je.

tel. 721 50 1912

e-mail: pds@tgsokol.lublin.pl

Kalendarz wydarzeń

Galeria zdjęć

autoautoautoauto
ZOBACZ WIĘCEJ